Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Liga

W najbliższą niedzielę rusza trzecia edycja Matematycznego Kalendarza Adwentowego.

 

Czytaj więcej...

Gala Finałowa I edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”

 

DSC05348

 

 Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 11., Iglica) w dniu 08.10.2019 r. o godz. 10:00 odbyła się Gala Finałowa I edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”, na którą zostały zaproszone najlepsze zespoły uczniowskie ze 170 szkół zakwalifikowanych do I edycji Projektu, uczestniczących w podprojektach edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019. 

Czytaj więcej...

Informacja o kryterium kwalifikacyjnym

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że kryterium „wynik lub zdawalność z egzaminu zewnętrznego poniżej średniej dla województwa wielkopolskiego w okresie ostatnich 2 lat przed przystąpieniem do Projektu” dotyczące możliwości zakwalifikowania się szkoły do Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 zostało złagodzone przez Instytucję Zarządzającą.

Oznacza to, że w Projekcie mogą wziąć udział szkoły, które osiągnęły wynik lub zdawalność z egzaminu zewnętrznego poniżej średniej dla województwa wielkopolskiego przynajmniej w jednym roku w okresie ostatnich 2 lat przed przystąpieniem do Projektu.

W związku z powyższym bardzo prosimy o dokonanie ponownej weryfikacji spełniania kryterium oraz, w razie jego spełnienia, o zgłoszenie się do udziału w Projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”.

Szkolenie dla nauczycieli - opiekunów zespołów uczniowskich II edycji w podprojekcie ULI – 18-20.09.2019

 DSC06377 

W dniach 18-20.09.2019 odbywają się szkolenia dla nauczycieli - opiekunów zespołów uczniowskich II edycji Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" w podprojekcie edukacyjnym Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Cykl szkoleń rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu goszcząc w siedzibie ODN w Poznaniu dyrektorów szkół zakwalifikowanych do II edycji Projektu na szkoleniach poświęconych Platformie Edukacyjnej.

Czytaj więcej...

Szkolenia dla opiekunów CMDW i CDEW

W dniach od 13 do 15 listopada 2018 odbyły się szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia pozalekcyjne w ramach podprojektów edukacyjnych Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty oraz Cyfrowa Dzięcieca Encyklopedia Wielkopolski. Szkolenia prowadzili opiekunowie dydaktyczni podprojektów, specjaliści do spraw szkoleń oraz inni eksperci. Uczestnicy szkoleń otrzymali poradniki dydaktyczne przygotowane przez zespół naukowy Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. 

Czytaj więcej...

Transmisja Narodowego Czytania 2019

DSC06307

W sobotę 7 września 2019 r. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Bramą Poznania ICHOT organizuje „Narodowe Czytanie” w ramach ósmej edycji projektu zainicjowanego przez Prezydenta RP.

Czytaj więcej...

Porozumienie OSE i ODN w Poznaniu

ODN malelogo ose

Sznowni Państwo,

mamy zaszczyt poinformować, że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zakończył, trwające blisko pół roku, rozmowy z Naukową Akademicką Siecią Komputerową (NASK), która jest operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Efektem rozmów jest zawarcie porozumienia dzięki, któremu wszystkie szkoły biorące udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” otrzymają z NASK refundację części opłat za Łącze Transmisji Danych (ŁTD), które jest niezbędne do uczestnictwa w ww. projekcie.

Czytaj więcej...

Inauguracja Projektu CSW@2020. Wspominamy!

inauguracja1 23

Przygotowując się do Gali Podsumowującej I edycję Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”, która odbędzie się już 8 października 2019 r. wróciliśmy pamięcią do pierwszej konferencji inaugurującej Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”.  Przedstawiamy Państwu krótki film z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Uroczyste przekazanie sprzętu w szkołach

DSC03355Od połowy października 2018 roku rozpoczęły się uroczystości przekazania sprzętu TIK w postaci tabletów i laptopów oraz zestawu wideokonferencyjnego szkołom biorącym udział w Projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Każda szkoła otrzymała 2 laptopy i 25 tabletów. Do szkół średnich trafiły również zestawy wideokonferencyjne, które będą umożliwiały uczestniczenie w wykładach akademickich transmitowanych online.

Czytaj więcej...

Konferencja „Okrągły Stół – lekcja historii 04 czerwca 1989 – 30 lat później”

Z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się konferencja „Okrągły Stół – lekcja historii 04 czerwca 1989 – 30 lat później”. Konferencję poprowadził prof. Waldemar Łazuga, a panelistami byli świadkowie i uczestnicy wydarzeń sprzed 30 laty: Hanna Suchocka, pierwsza kobieta premier RP, Anna Potok, zasłużona działaczka I Solidarności, więźniarka i aktywna działaczka Komitetów Obywatelskich w czerwcu 1989 r., Maciej Musiał kierujący Komitetami Obywatelskimi w Wielkopolsce i Leonard Szymański, legenda poznańskiej Solidarności. Szczególnymi adresatami konferencji byli nauczyciele historii i WOS z wielkopolskich szkół oraz młodzież z poznańskich liceów. Transmisję konferencji zapewnił zespół techniczny Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, który jest realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie UMWW.

Szkolenia dla opiekunów ULI

44136683 1061419324042616 2718489194837049344 oW dniach od 16  do 17 października 2018 odbyły się szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia pozalekcyjne w ramach Uczniowskich Laboratoriów Informatycznych. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Czytaj więcej...

Finał I edycji Projektu w Zespole Szkół w Wieleniu

12345
Ostanie tygodnie maja to czas ostatecznych rozstrzygnięć turniejów rozgrywanych w ramach podprojektu Ligi Przedmiotowe. Uczniowie z 24 szkół ponadpodstawowych rywalizowali ze sobą w 4 dziedzinach : matematyczna, historyczna, angielska i fizyczna. Ligi Przedmiotowe to innowacyjne rozwiązanie, łączące zalety tradycyjnego nauczania z nowoczesnymi środkami przekazu, opartego na systemie teletransmisji, przy zachowaniu maksymalnej interaktywności. Wyniki całorocznych zmagań uczniów zostały umieszczone na stronie Podprojektu

Czytaj więcej...

Szkolenia dla opiekunów zespołów uczniowskich

30497560 m 1

Informujemy, że w październiku i listopadzie 2018 roku odbędą się szkolenia dla nauczycieli, którzy będą pełnili funkcję opiekunów zespołów uczniowskich.

 

Czytaj więcej...

Targi Edukacyjne 2019

W dniach między 1 a 3 marca 2019 roku miały miejsce XXIII Targi Edukacyjne.

 

Szkolenia dla nauczycieli podprojektów: fotogaleria

Szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w szkole w ramach podprojektów edukacyjnych w Projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Czytaj więcej...

Rozgrywki Lig Przedmiotowych

ligiW ramach projektu uruchomiono Podprojekt Ligi Przedmiotowe, w których uczniowie z całej Wielkopolski rywalizują ze sobą w 4 dziedzinach : matematyczna, historyczna, angielska i fizyczna. Ligi Przedmiotowe to innowacyjne rozwiązanie, łączące zalety tradycyjnego nauczania z nowoczesnymi środkami przekazu, opartego na systemie teletransmisji, przy zachowaniu maksymalnej interaktywności. W ramach poszczególnych rozgrywek ligowych, zawsze rywalizować będą 24 szkoły ponadpodstawowe. Łącznie w rozgrywkach weźmie udział ponad 3000 uczniów oraz blisko 400 nauczycieli, pełniących rolę opiekunów zespołów uczniowskich..

Czytaj więcej...

Akcja kody

DSC03048W dniach poprzedzających szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach zajęć pozalekcyjnych, pracownicy Projektu przygotowywali sprzęt specjalistyczny, który zostanie przekazany szkołom biorącym udział w Projekcie. Przygotowano odpowiednie oznakowanie sprzętu w postali naklejek z kodami kreskowymi i informacją o Projekcie. Sprzęt został wprodzony do ewidencji ODN oraz przekazany do użytkownia szkołom.

Czytaj więcej...

Pierwsze rozgrywki Lig Przedmiotowych za nami!

2019 01 31 14 38 46 Test 1366W ostatnim dniu stycznia 2019 roku odbyły się pierwsze rozgrywki turniejowe podprojektu Ligi Przedmiotowe realizowanego w ramach Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Tym samym rozpoczęły się długo wyczekiwane rozgrywki turniejowe drużyn szkolnych w ramach czterech lig zadaniowych: matematycznej, fizycznej, historycznej i angielskiej. W każdej lidze w rozgrywkach biorą udział 24 drużyny uczniowskie z różnych szkół średnich z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Inauguracja Projektu CSW@202

inauguracja1 1Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniu 30. października 2017 odbyła się konferencja dydaktyczna, inaugurująca rozpoczęcie pierwszej edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Projekt wdrażany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Czytaj więcej...

Logo sam EFS