Pierwsze rozgrywki Lig Przedmiotowych za nami!

2019 01 31 14 38 46 Test 1366W ostatnim dniu stycznia 2019 roku odbyły się pierwsze rozgrywki turniejowe podprojektu Ligi Przedmiotowe realizowanego w ramach Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Tym samym rozpoczęły się długo wyczekiwane rozgrywki turniejowe drużyn szkolnych w ramach czterech lig zadaniowych: matematycznej, fizycznej, historycznej i angielskiej. W każdej lidze w rozgrywkach biorą udział 24 drużyny uczniowskie z różnych szkół średnich z całej Wielkopolski.

Na początek w szranki stanęły drużyny grające w lidze matematycznej. Pytania dotyczyły działań na liczbach i zbiorach oraz pojęć z zakresu logiki matematycznej. Zadania miały różny poziom trudności, co umożliwiało uczestnikom wybranie pytań punktowanych jednym lub trzema punktami. Dodatkowo każda drużyna mogła popełnić trzy błędy – po przekroczeniu tego limitu były eliminowane z dalszych rozgrywek. Każdy jednak mógł zmierzyć się z zadaniami i pytaniami zadawanymi przeciwnikom. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki - matki wszystkich nauk.

Rozgrywki przeprowadzane są w sposób zdalny za pomocą zestawów wideokonferencyjnych, w które zostały wyposażone szkoły biorące udział w ligach. Komisja przeprowadzająca turniej (zlokalizowana w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu) oraz wybrane szkoły łączą się z serwerem wideokonferencyjnym i dzięki temu wszyscy uczestnicy mają łączność ze sobą słysząc i widząc swoich rywali.

W pierwszej edycji podprojektu biorą udział następujące szkoły średnie:  Liceum Ogólnokształcące przy  Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu, Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, Liceum Ogólnokształcące im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Wieleniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Złotowie, Zespół Szkół im. K. Libelta w Gołańczy, Zespół Szkół nr 1 im. S. Mikołajczyka w Wągrowcu, Zespół Szkół Techniczno - Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. J. Bytnara "Rudego" w Kaliszu, I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie, Liceum Ogólnokształcące im. K. Wielkiego w Kole, Liceum Ogólnokształcące w ZSP CKU w Przygodzicach, I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie, Technikum nr 1  w Pleszewie, Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym, Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu, Szkoła Branżowa I Stopnia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim, II Liceum Ogólnokształcące w ZS Technicznych i Ogólnokształcących im. Gen. Dr R. Abrahama we Wrześni.

/DS/

 

Logo sam EFS