Szkolenie dla nauczycieli - opiekunów zespołów uczniowskich II edycji w podprojekcie ULI – 18-20.09.2019

 DSC06377 

W dniach 18-20.09.2019 odbywają się szkolenia dla nauczycieli - opiekunów zespołów uczniowskich II edycji Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" w podprojekcie edukacyjnym Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Cykl szkoleń rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu goszcząc w siedzibie ODN w Poznaniu dyrektorów szkół zakwalifikowanych do II edycji Projektu na szkoleniach poświęconych Platformie Edukacyjnej.

Szkolenia dla opiekunów zespołów uczniowskich odbywają się w Hotelu Delicjusz (Trzebaw)
i trwają trzy dni. 18. września, pięćdziesięciu nauczycieli - przedstawicieli szkół realizujących podprojekt ULI - powitali Pan Piotr Waśko, Dyrektor Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020", oraz prof. Waldemar Łazuga, Ekspert ds. rozwoju kompetencji kluczowych w Projekcie. Uczestnicy wysłuchali również prezentacji Pani Agnieszki Kalisz - Kierownika Projektu oraz Pani Agnieszki Borowieckiej - Asystentki Kierownika Projektu, dotyczącej organizacji pracy
w Projekcie, dokumentów rozliczeniowych oraz spraw administracyjnych. Po zakończeniu części ogólnej, nauczyciele zostali podzieleni na grupy i uczestniczyli w takich szkoleniach jak obsługa Platformy Edukacyjnej, Nowoczesne Metody Edukacyjne i warsztaty z użycia Lego Mindstorms podczas zajęć edukacyjnych.

W kolejnych dniach szkoleniowych na uczestników czekają zajęcia praktyczne z użyciem Ozobotów, Robotów Photon, Lego WeDo 2.0 i maty edukacyjnej. Nauczyciele zapoznają się
z możliwościami platformy Moodle i Dysku Google.

Szkolenia w Projekcie to dopiero początek nowej jakości w edukacji. Przeszkoleni nauczyciele zabierają zdobyte umiejętności do szkół, gdzie mogą dzielić się swoją wiedzą z uczniami i gronem pedagogicznym.