Grażyna Migdalska

ur. 10 maja 1961
zm.
Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej

Wywiad
Zdjęć: 7
Filmów: 1

Pochodzenie:

Grażyna Migdalska urodziła się 10.05.1961 roku w Kole jako jedyne dziecko Jana i Wiesławy (z domu Gołębiewska) Michalaków. Całe swoje życie związała z miejscowościami w których się wychowywała i uczyła Lucjanowo i Wrząca Wielka.

Wykształcenie:

1.09.1968 roku rozpoczęła naukę w I klasie Szkoły Podstawowej we Wrzącej Wielkiej, którą ukończyła w roku 1976. Naukę kontynuowała w Liceum Ogólnokształcącym w Kole im. Kazimierz Wielkiego, które ukończyła egzaminem maturalnym w roku 1980. Następnie podjęła naukę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski) na kierunku nauczanie początkowe. Dyplom ukończenia studiów wyższych otrzymała w 1984 roku. Zakres swojej wiedzy i umiejętności poszerzała na studiach podyplomowych. Zastosowanie informatyki – Łódź 2000 rok, Integracja Europejska – Płock 2003 rok. Z myślą o podjęciu pracy na stanowisku dyrektora szkoły podjęła studia podyplomowe w Koninie na kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą w 2000 roku.

Praca zawodowa:

Z dniem 01.09.1984 roku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej we Wrzącej Wielkiej na stanowisku nauczyciela w klasie II. Od tamtej pory nieprzerwanie związana jest z tą placówką. Na początku przyszło jej pracować w trudnych warunkach lokalowych, gdyż nauka była prowadzona w systemie zmianowym, z uwagi na brak izb lekcyjnych. Na klasy zaadoptowano dawny Urząd Gminy, organistówkę oraz dawny budynek przedszkola. Dopiero w grudniu 1994 roku oddano do użytku nowy budynek szkoły i poprawiły się warunki lokalowe. Po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu informatyki podjęła pracę jako nauczyciel tego przedmiotu i prowadzi te zajęcia do dzisiejszego dnia. W 1997 roku odeszła na emeryturę ówczesna pani dyrektor Danuta Żurawik. W związku z tym rozpisano konkurs na objęcie wolnego stanowiska dyrektora szkoły, do którego przystąpiła również nasza bohaterka. Komisja kwalifikacyjna bezspornie orzekła zwycięstwo Grażyny Migdalskiej. Od tej pory piastuje z powodzeniem ten urząd do dnia dzisiejszego, wykazując się kreatywnością, odpowiedzialnością i troską o dobro wspólne uczniów, nauczycieli i całego środowiska lokalnego.

Działalność społeczna:

Już od pierwszych chwil podjęcia pracy zawodowej zależało jej przede wszystkim na dobru dziecka, jego całościowym rozwoju i promowaniu szkoły. Dlatego nie ograniczyła się tylko do osiągania wysokich wyników w nauczaniu, ale także położyła nacisk na zajęcia pozalekcyjne i organizację czasu wolnego. Przejawiało się to w organizacji kółek zainteresowań, wycieczek i biwaków, które odbywały się nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w czasie ferii i wakacji. Celem tych działań było propagowanie turystyki, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu i zaszczepianie w młodym człowieku umiłowania do środowiska i podziwiania różnych regionów. Na każdym kroku wykazywała poświęcenie swojego wolnego czasu dla drugiego człowieka.

Od czasu kiedy powołano ją na stanowisko dyrektora szkoły nie zaprzestała swojej działalności, ale zmotywowało ją to do poszerzenia zakresu swojej aktywności. Na początku swojej kadencji 2.09.1999 roku doprowadziła do Nadania Szkole Imienia Tony Halika. Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród których znalazła się pani Elżbieta Dzikowska – wdowa po znanym podróżniku. Wraz z nadaniem imienia ufundowany został szkole sztandar. Pierwsza z inicjatyw jakie podjęła było zagospodarowanie pomieszczeń szkolnych na świetlicę, aby uczniowie mieli możliwość spędzania czasu po zajęciach, oczekując na powrót do domu. Z czasem świetlica została wyposażona w stanowiska komputerowe, telewizor z zestawem audio i tablicę multimedialną, dzięki którym uczniowie tam przebywający mogą rozwijać swoją kreatywność. Poza tym świetlica została również wyposażona w nowe stoliki, gry i zabawki dydaktyczne. Dzięki staraniom nowej pani dyrektor wkrótce powstała sala gimnastyczna połączona ze szkołą. Sukcesywnie również dba o zakup sprzętu sportowego. Przedkłada się to na osiąganie bardzo wysokich wyników w sporcie, szczególnie w unihokeju. Kolejnym ważnym przedsięwzięciem było doposażenie biblioteki szkolnej w nowe woluminy, stworzenie czytelni, a także utworzenie Centrum Informacji Multimedialnej. Dzięki pozyskaniu funduszów unijnych została utworzona nowa pracownia komputerowa, która stale jest unowocześniana. To z kolei pozwala uczniom ubogacać wiedzę i zwyciężać w różnego rodzaju konkursach. Oprócz szerokich inwestycji wewnątrz budynku Grażyna Migdalska zadbała o zagospodarowanie terenu szkolnego. Na pierwszym miejscu postawiła na bezpieczeństwo, dlatego teren został ogrodzony, wybudowane drogi dojazdowe i parkingi. Z upływem czasu cały teren został pokryty kostką. Za szkołą wybudowany został nowoczesny plac zabaw z myślą o najmłodszych dzieciach. Jej starania doprowadziły do pobudowania kompleksu boisk Orlik z pełnym zapleczem. Dbałość o ucznia i środowisko przejawia się u niej na wielu płaszczyznach, dlatego postarała się o powstanie amfiteatru, który stał się centrum życia kulturalnego dla okolicznych mieszkańców. Odbywają się tam koncerty znanych artystów i zespołów ludowych, przeglądy taneczne oraz imprezy związane z regionem (dożynki, itp.). Aby zapobiegać deficytom uczniów zaangażowała się również w powstanie sali „Radosna szkoła”. Służy ona do ćwiczeń mających na celu rozwijanie sprawności fizycznej i umysłowej.

Nagrody:

Jedną z nagród jakie otrzymała jest medal z okazji 100-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego – 2005 rok.

Za wyróżniającą pracę szkoły i szczególną dbałość o jej bazę materialną otrzymywała nagrody wójta w latach:

2004; 2006;2011; 2012;

W 2011 roku otrzymała podziękowanie za współpracę od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak.

Rodzina:

Grażyna Migdalska wyszła za mąż 03.09.1983 roku za Antoniego Migdalskiego. W 1984 roku przyszedł na świat ich pierwszy syn – Paweł, a trzy lata później w 1987 drugi syn – Wojciech. Mąż Antoni pracuje w firmie Wood Mizer w Kole. Syn Paweł studiował na Politechnice w Poznaniu. Obecnie pracuje jako przedstawiciel handlowy. Syn Wojciech wraz ze swoją żoną ukończyli SGH w Warszawie i pracuje jako analityk finansowy. W 2014 roku urodziła im się córka Barbara.


Kalendarium:

  • 1961 ― Narodziny bohatera

Zobacz też: