Grzegorz Skorupski

ur. 05 września 1969
zm.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie

wywiad
Zdjęć: 1
Filmów: 1

Pochodzenie

Grzegorz Skorupski urodził się w małej miejscowości Gostyń, położonej około 60 km na południe od Poznania.

Edukacja

Jest absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gostyniu, studiował na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Etapy działalności

Nauczyciel, autor książek, działacz samorządowy, polityk.

Urodzony w 1969 r. w Gostyniu. Absolwent Wydziału Historii UAM w Poznaniu; wybrał pracę z młodzieżą w gostyńskiej „Trójce”. Dziś nauczyciel dyplomowany, wielokrotnie nagradzany przez zwierzchników, organ nadzoru oraz Radę Rodziców; doskonały pedagog realizujący się w pracy z uczniem zdolnym jak i młodzieżą trudną. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 3 (której jest absolwentem), instruktorem terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy (praca z osobami niepełnosprawnymi umysłowo), opiekunem świetlicy środowiskowej i młodzieży w Klubie MIX, zaczynał w pierwszym składzie Życia Gostynia pisząc teksty historyczne.

W 1998 r. po raz pierwszy zostaje wybrany radnym osiągając trzeci wynik w gminie. Jeden z najmłodszych wówczas radnych; przez dwie kadencje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. W wyborach w 2006 r. otrzymuje jako radny największą liczbę głosów i obejmuje funkcję przewodniczącego. Dążył do zjednoczenia różnych kierunków politycznych działając w lokalnym stowarzyszeniu Forum Demokratyczne. Skupiając się na pracy samorządowej konsekwentnie odrzucał propozycje kandydowania do wyższych szczebli politycznych. W latach 2002-2008 jako członek PiS, był orędownikiem współpracy centroprawicy opartej na merytorycznych podstawach, a nie niechęciach osobistych. W wywiadzie do „Przekroju” w 2006 r. deklarował dążenia do zawiązania koalicji PO-PiS. Obecnie bezpartyjny.

Sfera jego aktywności społecznej jest szeroka: pisał artykuły historyczne w „Życiu Gostynia”, współtworzył lokalny portal, organizował grę miejską i Maraton Pisania Listów Amnesty International, był inicjatorem wprowadzenia przez gminę Gostyń darmowych szczepień dziewczynek przeciw rakowi szyjki macicy. Honorowy krwiodawca odznaczony brązową odznaką. Jest współautorem dwóch opracowań dotyczących gostyńskiej „Trójki” oraz publikacji „Gostyń dawny i niedawny” i „Spotkania z przeszłością – Gostyń i okolice”. Pasje: historia (szczególnie XX wieku), muzyka (różna: od Sex Pistols, Misfits, przez Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd po Primus, Pearl Jam, Slayer, SOAD, Soil, Faith No More i okolice Lacrimosa, Black Tape For A Blue Girl), książka

Promocja ksiązki w Gostyńskim Ośrodku kultury:

O Książce

O nagrodzie od Prezydenta RP Broonisława Komorowskiego:

O nagrodzie

O książce „Tajemnica domu zacnego Szkota”:

Wywiad promujący książkę

artykuł promujący książkę : „Tajemnica domu zacnego Szkota”

Kalendarium:

    Zobacz też:

    • > Miejsce narodzin ...