Powrót Encyklopedia Wielkopolan „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka...”

Renata Gość

ur. 28 sierpnia 1978
zm.
Zaspół Szkół - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy

Wywiad z Renatą Gość – film 1
Wywiad z Renatą Gość – film 2
Wywiad z Renatą Gość – film 3
Zdjęć: 29
Filmów: 3

Renata Gość

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, członek ogólnopolskiej Rady Programu Rozwoju Bibliotek w Warszawie, członek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, koordynator wojewódzki i członek Rady Koordynatorów Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom, przewodnicząca Rady Lokalnej Grupy Działania „Wrota Wielkopolski”, przewodnicząca Rady Fundacji Wrota Wielkopolski w Baranowie, autorka wielu książek i publikacji, działaczka na rzecz rozwoju kultury w gminie Trzcinica i powiecie kępińskim.


POCHODZENIE

Renata Gość urodziła się 28 sierpnia 1978 roku w Kępnie w rodzinie Jadwigi i Henryka Gość. Ojciec miał firmę budowlaną a matka była gospodynią domową. Obecnie oboje są na rencie. Ma dwoje rodzeństwa: starszego brata Adama i młodszą siostrę Elżbietę. Do 1980 roku mieszkała w Pomianach w domu rodzinnym swojej mamy. Później z rodzicami przeprowadziła się do Trzcinicy, gdzie mieszka do tej pory.


DZIECIŃSTWO I LATA NAUKI

W latach 1985 – 1993 Renata Gość uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Trzcinicy a następnie podjęła naukę w Liceum Zawodowym Nr 1 w Kępnie, które ukończyła w 1997 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia wyższe na Uniwersytecie Opolskim w Opolu na wydziale Historyczno-Pedagogicznym, które ukończyła w 2001, roku uzyskując tytuł magistra. W międzyczasie również na Uniwersytecie Opolskim w ramach trzyletnich uprawnień pedagogicznych zdobyła kwalifikacje do pracy nauczycielskiej w szkole. W 2003 roku w Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Menedżerskiej „MILENIUM” rozpoczęła studia podyplomowe „Bibliotekarstwo z Organizacją i Zarządzaniem”, które ukończyła w 2004 roku. Natomiast w Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty otrzymała Certyfikat Menedżerski z tytułem „Menedżera Bibliotekarza”. W 2007 roku w Wielkopolskim Centrum Szkolenia Biblioterapeutów ukończyła III stopień z zakresu biblioterapii. Pani Renata cały czas się dokształca i rozwija swoje umiejętności i kompetencje bibliotekarza. Ukończyła wiele kursów doskonalących m.in. „Informację Europejską w polskich bibliotekach publicznych”, „Komputerowe opracowanie zbiorów w systemie Sowa” w Centrum Edukacji Bibliotekarskiej Informacyjnej i Dokumentacyjnej im. Heleny Radlińskiej w Warszawie.

Brała udział w warsztatach i szkoleniach: nt. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych i zarządzania projektami w kulturze zorganizowanych przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, o „Zarządzaniu Projektem”, których organizatorem była Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Koninie, „Technologie informacyjne w bibliotece ”, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, „Planowanie Rozwoju Biblioteki”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 2013 roku uzyskała Certyfikat nadany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz LC Consortium Sławomir Malewski, na temat prowadzenia i organizowania działalności kulturalnej w ramach projektu „Budzik kulturalny: projekt działań promujących i aktywizujących kulturę Wielkopolski”.


KARIERA ZAWODOWA

15 grudnia 2000 roku Renata Gość rozpoczęła pracę w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Placówka ta została otwarta w marcu 2000 roku, tak więc pracowała w niej od samego początku jej powstania. W kępińskiej placówce czynnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Kępna, nabierała doświadczenia i umiejętności bibliotekarskich.

W sierpniu 2005 roku został ogłoszony konkurs na dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. W związku z tym, że Pani Renata jest mieszkanką Trzcinicy zgłosiła swoją kandydaturę. Konkurs ten wygrała i z dniem 1 października 2005 roku rozpoczęła pracę w bibliotece w Trzcinicy na stanowisku Dyrektora.

Jako Dyrektor placówki w Trzcinicy oprócz działań statutowych takich jak prowadzenie działalności informacyjno-bibliotecznej podjęła szereg działań, dzięki którym biblioteki gminne i powiatowe mogły się rozwijać. Dzięki jej staraniom i inicjatywom udało się wiele zdziałać na rzecz rozwoju kultury w regionie. Była inicjatorką i organizatorką wielu imprez kulturalnych na terenie gminy Trzcinica. Zorganizowała wiele konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były to m.in. gminne konkursy wielkanocne, konkurs na logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, konkursy na najlepszego czytelnika roku, konkurs plastyczny i fotograficzny „Poznajemy swój region” i wiele innych. Wszystkie konkursy miały na celu rozbudzanie wrażliwości estetycznej na piękno i kształtowanie umiejętności artystycznego spojrzenia na region, w którym się mieszka, zaangażować mieszkańców, by pokazali swoje zdolności i umiejętności w różnych dziedzinach.

Jedną z ciekawszych form upowszechniania kultury jak również promocji biblioteki i czytelnictwa są organizowane przez Renatę Gość spotkania autorskie ze znanymi osobami, pisarzami dla dzieci i dorosłych. Udało się zorganizować już dwanaście takich spotkań. Były to spotkania m.in. z Wandą (2007) i Ewą Chotomską (2006), Pawłem Beręsewiczem (2008), Kaliną Jerzykowską (2005), Beatą Ostrowicką (2008), Wiolettą Piasecką (2008), Łukaszem Wierzbickim (2012), Tomaszem Kruczkiem (2013), Agatą Widzowską-Pasiak (2013), Janem Hyjkiem (2014) oraz ze znanym prezenterem pogody, dziennikarzem i podróżnikiem Jarosławem Kretem (2011). Spotkania z ciekawymi, znanymi ludźmi mają na celu zachęcić do czytania dzieci i młodzież w obecnej niełatwej dla czytelnika rzeczywistości. Dzięki tym spotkaniom również mieszkańcy małych miejscowości mogli spotkać się i porozmawiać z osobami znanymi z telewizji czy czasopism. Taka działalność kulturalna jest bardzo cenna dla mieszkańców, którzy chętnie w nich uczestniczą.

Z inicjatywy Pani Dyrektor w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy jest realizowanych wiele projektów, które mają na celu rozwój biblioteki i regionu w wielu różnych obszarach. W 2013 roku GBP w Trzcinicy zakwalifikowała się do Programu „Akademia Orange dla bibliotek”, który został ogłoszony przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Celem tego Programu było zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych (Internetu) dla większej liczby mieszkańców, by biblioteki stały się nowoczesnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Dzięki temu Programowi biblioteka gminna w Trzcinicy dołączyła do kilkudziesięciu w kraju, które otrzymały nowy sprzęt komputerowy i nieograniczony dostęp do Internetu. Dzięki temu każdy mieszkaniec gminy może korzystać z nowych technologii.

Od 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy pod kierownictwem Pani Dyrektor prowadzi Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Najważniejszym celem tego Programu jest wsparcie rozwoju chórów szkolnych, upowszechnienie śpiewu, artystyczny rozwój dzieci i młodzieży. Dzięki Pani Dyrektor chóry szkolne Zespołów Szkół w Laskach i Trzcinicy uzyskały dofinansowanie na swoją działalność i rozwój. Uczestniczą one w różnego rodzaju konkursach chórów szkolnych nie tylko na terenie powiatu kępińskiego ale w całej Wielkopolsce, zdobywając liczne nagrody. Promują także swoje szkoły i siebie na terenie gminy i powiatu poprzez występy na różnego rodzaju uroczystościach.

Dyrektor GBP w Trzcinicy pozyskała również pięć grantów na realizację projektów z funduszy europejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich: projekt „Promocja kultury lokalnej – wydanie książki i spotkanie ukazujące dorobek kulturowy Ziemi Trzcinickiej”, realizacja projektu: Wydanie i promocja publikacji regionalnej „Zabytki i walory krajoznawcze Gminy Trzcinica”, realizacja projektu: „e-Kultur@ w Bibliotece – w ramach projektu biblioteka została doposażona w moduły biblioteczne programu bibliotecznego SOWA, dodatkowo w ramach projektu została utworzona strona internetowa, dzięki której mieszkańcy mogą zapoznać się z ofertą GBP, realizacja projektu: „Nowoczesna czytelnia multimedialna zaspakajająca potrzeby mieszkańców”, realizacja projektu: „Remont Biblioteki Filialnej w Laskach” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Działalność zawodowa Pani Renaty Gość została zauważona i doceniona nie tylko w gminie Trzcinica ale również poza granicami naszego regionu. 5 czerwca 2012 roku ekipa telewizyjna ARFP z Warszawy w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy nagrywała reportaż pn. „Ocalić od zapomnienia”, traktujący o realizacji projektu „Stare fotografie pamiętają”. W reportażu wzięli udział również mieszkańcy gminy Trzcinica współpracujący z Panią Dyrektor przy realizacji tego projektu. Udział Gminnej Biblioteki Publicznej w reportażu był ogromną szansą na promocję swoich działań na arenie ogólnopolskiej. Miał również na celu zachęcić inne biblioteki do realizacji ciekawych projektów we współpracy z mieszkańcami.

Dużym sukcesem zawodowym Pani Renaty Gość było otrzymanie dotacji na budowę nowej placówki bibliotecznej w Trzcinicy w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET „BIBLIOTEKA + INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Obecnie trwają prace wykończeniowe nowego budynku biblioteki. Uroczyste otwarcie nowej siedziby biblioteki gminnej w Trzcinicy nastąpi jesienią 2015 r.

Pani Renata jest częstym gościem spotkań i konferencji dotyczących kultury, bibliotek i czytelnictwa. Na zaproszenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Ujazdowskiego (2007) oraz Bogdana Zdrojewskiego (2012) gościła w Warszawie. Celem tych spotkań było m.in. podpisanie porozumienia dotyczącego informatyzacji polskich bibliotek publicznych. Brała również udział w konferencji edukacyjnej „Mądre wychowanie” na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka (2009). Renata Gość również sama prowadzi warsztaty i konferencje. W 2003 była prelegentką w seminarium „Rola bibliotek w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego”, zorganizowanym w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, na zaproszenie prof. Andrzeja Zolla oraz Irenę Koźmińską, Prezes Fundacji ABCXXI (2003). Prowadziła także konferencję dla bibliotekarzy z Wielkopolski w Poznaniu, szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych z terenu powiatu kępińskiego. Prowadziła również szkolenie z zakresu biblioterapii dziecięcej dla wszystkich bibliotekarzy z regionu kępińskiego: bibliotekarzy szkolnych i bibliotekarzy bibliotek publicznych. Dzięki tym konferencjom i warsztatom nie tylko Pani Dyrektor poszerzyła swoje kompetencje, ale również bibliotekarze z całego regionu powiatu kępińskiego poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności przydatne w pracy zawodowej.


DZIAŁALNOŚĆ LITERACKA

Duże znaczenie w życiu Renaty Gość ma literatura. Mimo młodego wieku, może się poszczycić wieloma wydanymi już książkami i publikacjami. W 2002 roku Pani Renata pracując wtedy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie przygotowała wystawę o szlakach turystycznych znajdujących się na terenie powiatu kępińskiego. Owocem tej wystawy była jej pierwsza książka „Szlaki turystyczne powiatu kępińskiego”. Od tej publikacji zaczęła się jej działalność wydawnicza. Publikacja ma charakter przewodnika turystycznego, gdzie opisane są ciekawe miejsca z terenu Gminy Trzcinica położone na szlakach turystycznych. Jako historyk i regionalista pisze głównie o regionie, w którym mieszka prezentując w swoich książkach historię, kulturę, zabytki oraz geografię obszaru powiatu kępińskiego. W jej dorobku literackim znajdują się pozycje:

1. „Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku”, Wielki Buczek 2007. Monografia nowo powstałej parafii w Dekanacie Kaliskim.

2. „Turystyczny Szlak Rowerowy „Wrota Wielkopolski””, Baranów 2008. Broszura wyznaczająca szlaki rowerowe po powiecie kępińskim.

3. „Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Stanisława Biskupa, męczennika w Trzcinicy”. Monografia wydana z okazji 25-lecia posługi kapłańskiej ks. Kanonika Floriana Skubiszaka w Parafii Trzcinica, Trzcinica 2009.

4. „Wrota Wielkopolski. Szlaki turystyczne”, Baranów 2009.

5. „Parafia Rzymsko-Katolicka p.w św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach: Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej” publikacja wydana z okazji jubileuszu 45-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Skalmierzyckiej przez Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego, [Renata Gość: opracowanie publikacji, aut. tekstów], Skalmierzyce 2011.

6. „Stare fotografie pamiętają…”, Trzcinica 2011. Publikacja ma na celu upamiętnienie i zachowanie dziedzictwa kulturowego Gminy Trzcinica. Przedstawia zbiór 130 fotografii podzielonych na różne bloki tematyczne. Najstarsza fotografia pochodzi z końca XIX wieku.

7. „Zabytki i walory krajoznawcze gminy Trzcinica”, Trzcinica 2012. Książka ukazuje dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze gminy Trzcinica.

8. „Kronika wydarzeń kulturalnych na Ziemi Trzcinickiej”, Trzcinica 2014.

9. „Zbiory regionalne Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy”, Trzcinica 2014.

Renata Gość jest również autorką bajek dla dzieci. Pisze bajki terapeutyczne, które pomagają w pracy z dziećmi, w rozwiązywaniu różnych problemów z jakimi się borykają. Dzięki identyfikacji z bohaterem ulubionej książki dziecko może szybciej znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji. Bajki napisane przez Panią Renatę zamieszczone są w zbiorze „Bajek terapeutycznych” (2004), „Bajek psychoedukacyjnych” (2006), „Bajek relaksacyjnych” (2008), wydanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Działalność wydawnicza przynosi jej wiele satysfakcji i pozwala realizować się jako autor.

Pani Renata jako autorka książek jest również zapraszana na spotkania autorskie ze swoimi czytelnikami. Jedno z nich odbyło się w Zespole Szkół w Trzcinicy w 2014 roku. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o twórczości autorki, o tym, jak powstawały jej książki, skąd czerpie inspirację do pisania, o tym czym się interesuje i jak spędza czas wolny.

Pani Dyrektor pisze również artykuły naukowe do pism branżowych takich jak: „Poradnik Bibliotekarza, „Bibliotekarz”, „Kronika Wielkopolski”, „Panorama Wielkopolskiej Kultury”. Artykuły te dotyczą głównie zagadnień związanych z biblioteką i bibliotekarstwem, biblioterapią, kwestii związanych z kulturą w regionie wielkopolskim.

Z inicjatywy Pani Dyrektor w ramach promocji biblioteki wydano też kilka folderów informujących o działaniach biblioteki oraz pocztówek ukazujących piękno naszej „małej ojczyzny”.


DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Pani Renata Gość potrafi łączyć pracę zawodową z aktywną działalnością na rzecz organizacji społecznych i pozarządowych działających na terenie powiatu kępińskiego. Od 2009 roku aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”, pełniąc funkcję Przewodniczącej Rady LGD. Stowarzyszenie to w swojej strukturze skupia ludzi zainteresowanych rozwojem regionu w różnym zakresie. W skład Stowarzyszenia wchodzą przedstawiciele trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego. Pomaga ono lokalnym organizacjom i mieszkańcom w pozyskiwaniu funduszy unijnych na kulturę i rozwój.

Od 2004 roku jest członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, która to organizacja, zrzesza bibliotekarzy i osoby związane zawodowo ze sprawami bibliotekarstwa. Stowarzyszenie to działa na rzecz rozwoju bibliotek, ma na celu kształtowanie aktywności zawodowej bibliotekarzy.

Pani Renata od lat współpracuje z Fundacją ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom a od 2005 roku jest Koordynatorem wojewódzkim i członkiem Rady Koordynatorów Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom w Warszawie. Zajmuje się upowszechnianiem idei czytania dzieciom, inicjując i organizując akcje i imprezy czytelnicze w regionie kaliskim. Corocznie organizuje kilka imprez czytelniczych wspólnie z Fundacją m.in. Tydzień Czytania Dzieciom, „Mikołajków z Mikołajkiem”, „Urodziny Książkowego Misia”, „Ferie z książką”. Dzięki rekomendacji Pani Renaty biblioteki z powiatu kępińskiego otrzymały od Fundacji kolekcje 23 pięknie wydanych książek napisanych przez znakomitych autorów. W ramach Fundacji na zaproszenie Pani Dyrektor 24 czerwca 2012 roku w gminie Trzcinica gościł Książkobus Wydawnictwa Media Rodzina. Wydawnictwo obchodziło 20-lecie istnienia i z tej okazji zawiozło do 20 miejscowości w Polsce, w tym i Trzcinicy książki dla dzieci i młodzieży. Pani Renata jest również organizatorką konferencji „Aby wychować mądre, kulturalne i moralne społeczeństwo” (2006) dla mieszkańców regionu kępińskiego, w którym uczestniczyła prezes Fundacji pani Irena Koźmińska. Za aktywny udział w Kampanii Społecznej Cała Polska czyta dzieciom otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

Od 2010 roku pracuje jako ekspert w 11-osobowej Ogólnopolskiej Radzie Programu Rozwoju Bibliotek Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie, która zajmuje się pracą na rzecz rozwoju bibliotek publicznych w kraju.

Od 2012 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, które działa na rzecz czytelnictwa chorych i niepełnosprawnych. Inicjuje i wspiera działania z zakresu biblioterapii oraz zdrowia emocjonalnego. W naszym kraju coraz chętniej sięga się po tę metodę terapii.

Od 2007 roku przewodnicząca Rady Fundacji Wrota Wielkopolski w Baranowie, działająca na obszarze gmin: Baranów, Trzcinica, Łęka Opatowska i Rychtal. Fundacja w ramach Programu UE LEADER mobilizowała mieszkańców i partnerów sektora publicznego, prywatnego, pozarządowego, do aktywnego udziału w procesie rozwoju obszarów wiejskich. W ramach Fundacji pełni funkcję przewodniczącej komisji stypendialnej w Programie Stypendia Pomostowe.

Renata Gość chętnie wspiera organizacje działające na terenie gminy Trzcinica m.in. Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Parafię Rzymskokatolicką w Trzcinicy, pisząc wnioski unijne. OSP w Trzcinicy pomogła w realizacji jednego projektu a parafii trzcinickiej przy trzech. Wszystkie te projekty udało się sfinalizować i pozyskać niemałe fundusze na remonty kościołów znajdujących się w parafii i wyposażenie OSP w Trzcinicy.

W wolnym czasie bardzo lubi zajmować się badaniem historii regionalnej i lubi pracować w ogrodzie. Tam odpoczywa.

Jej motto życiowe to słowa wielkiego Polaka Kardynała Stefana Wyszyńskiego „z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”, który jest impulsem i zachętą do działania na rzecz innych ludzi.


NAGRODY I ODZNACZENIA

2003 – statuetka Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w konkursie na najlepiej przeprowadzony II Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2004, 2005 – superstatuetka Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w konkursie na najlepiej przeprowadzony III, IV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2006 – Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej
2006 – Tytuł Superkoordynatora kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom (nagroda Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom)
2007 – W DOWÓD UZNANIA – SUPERKOORDYNATOR, nagroda Fundacji ABCXXI
2008 – Koordynator Roku 2007 w uznaniu szczególnych zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom. Nagroda Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

2008 – uhonorowanie Medalem W DOWÓD UZNANIA – za zasługi dla bibliotekarstwa – przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy

2012- nagroda Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego z/s we Wrocławiu za działania na rzecz czytelnictwa chorych i niepełnosprawnych, inicjowanie i wspieranie działań z zakresu biblioterapii.

2012 – odznaczenie za 10 lat pracy „w uznaniu wyjątkowych zasług w krzewieniu idei czytania dzieciom”, odebrane z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Ireny Koźmińskiej – prezes Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”

2014 – „Medal Młodego Pozytywisty” Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za osiągnięcia w pracy zawodowej


ŹRÓDŁA:

1. Wywiad z Renatą Gość przeprowadzony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Trzcinicy w dniu 20 marca 2015 roku.

2. Rozmowy z mieszkańcami gminy Trzcinica.

3. Artykuły zamieszczone w „Tygodniku Kępińskim”:

– „Przewodnik po Małej Ojczyźnie”, Nr 35 2003,

– „Nagroda za propagowanie czytania”, Nr 51/52, 2004,

– „Osobowość Roku 2003” Nr 11, 2004,

– „Oczekiwana publikacja” Nr 41, 2005,

– „Terapeutyczne szkolenie”, 18.01.2006,

– „Laury dla najbardziej zasłużonych „Osobowości” Ziemi Kępińskiej”, 11.03.2009,

– „Wyróżnienie dla dyrektor GBP w Trzcinicy”, 31.12.2012.

4. Artykuły zamieszczone w „Ilustrowanym Tygodniku Powiatowym”:

– „Jedyna Superstatuetka w Wielkopolsce”, Nr 50, 2004,

– „Trzecia Superstatuetka w powiecie kępińskim”, Nr 51, 2005.

5. Publikacje:

– „Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Stanisława Biskupa, męczennika w Trzcinicy” (2009),

– „Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach (2011).

6. Artykuły Renaty Gość zamieszczone w pismach branżowych:

– „Czytajmy dzieciom” – „Panorama Wielkopolskiej Kultury”, nr 5, 2003,

– „Turystycznie u „Wrót Wielkopolski” – Kronika Wielkopolski, Nr 4, 2015,

– „Dziecko we współczesnym społeczeństwie” – Poradnik Bibliotekarza,
Nr 5, 2006.

7. Gość Renata „Partnerstwo i rozwój bibliotek publicznych w powiecie kępińskim”, „Droga. Przegląd historyczno-kulturalny Kępna i Południowej Wielkopolski”, Nr 1, 2010.

8. Foldery Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy (2010r. i 2011r.).

9. Strony internetowe:

– http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/renata-gosc

– http://www.ziemiakepinska.pl/

– http://w.bibliotece.pl/community/libraries/trzcinicagbp/

– www.biblioteka.trzcinica.com.pl

– http://www.powiatowy.pl/

– http://www.wrotawielkopolski.org.pl/

– www.radiosud.pl


Kalendarium:

  • 1978 ― Narodziny bohatera
  • 1985 ― Szkoła Podstawowa w T...
  • 1993 ― Zespół Szkół Zawodowy...
  • 1997 ― Uniwersytet Opolski w...
  • 1999 ― Międzywydziałowe Cent...
  • 2000 ― praca w Powiatowej Bi...
  • 2002 ― wydanie pierwszej ksi...
  • 2003 ― Gnieźnieńska Wyższa S...
  • 2003 ― Gnieźnieńska Wyższa S...
  • 2003 ― Prelegentka w seminar...
  • 2003 ― Uzyskanie Certyfikatu...
  • 2003 ― statuetka Fundacji AB...
  • 2004 ― superstatuetka Fundac...
  • 2004 ― Bajki terapeutyczne w...
  • 2004 ― członek Stowarzyszeni...
  • 2005 ― Koordynator wojewódzk...
  • 2005 ― praca w Gminnej Bibli...
  • 2005 ― superstatuetka Fundac...
  • 2005 ― udział w warsztatach ...
  • 2006 ― Bajki psychoedukacyjn...
  • 2006 ― Centrum Edukacji Bibl...
  • 2006 ― Odznaczenie Ministra ...
  • 2006 ― Tytuł Superkoordynato...
  • 2007 ― wydanie książki „Para...
  • 2007 ― Wielkopolskie Centrum...
  • 2007 ― W DOWÓD UZNANIA – SUP...
  • 2007 ― Lokalna Grupa Działan...
  • 2008 ― Bajki relaksacyjne wy...
  • 2008 ― Koordynator Roku 2007...
  • 2008 ― uhonorowanie Medalem ...
  • 2008 ― ukończenie szkolenia ...
  • 2008 ― wydanie broszury „Tur...
  • 2009 ― spotkanie z Ministrem...
  • 2009 ― wydanie książki „Para...
  • 2010 ― ekspert w 11 osobowej...
  • 2011 ― wydanie książki „Star...
  • 2011 ― wydanie książki „Para...
  • 2011 ― ukończenie szkolenia ...
  • 2011 ― ukończenie cyklu szko...
  • 2012 ― członek Polskiego Tow...
  • 2012 ― nagroda Polskiego Tow...
  • 2012 ― odznaczenie za 10 lat...
  • 2012 ― realizacja Ogólnopols...
  • 2012 ― reportaż telewizji AR...
  • 2012 ― wydanie broszury „Za...
  • 2013 ― realizacja Programu „...
  • 2013 ― uzyskanie Certyfikatu...
  • 2014 ― wydanie broszury „Zbi...
  • 2014 ― wydanie książki „Kron...
  • 2014 ― „Medal Młodego Pozyty...

Cytaty:

  • „Z drobiazgów życiowych...”
  • „Współpraca otwiera drz...”

Źródła:

  • Spotkania autorskie
  • Współpraca z Fundacją ...

Zobacz też:

  • > Kępno
  • > Poznań
  • > Trzcinica
  • > Warszawa
  • > Wrocław
  • > kępiński, powiat